Preskočite na glavni sadržaj
HR
Vijesti

HAKOM na 24. međunarodnoj znanstvenoj konferenciji "SoftCOM 2016" u Splitu

VIJEST 
 
HAKOM je ove godine na konferenciji SoftCOM organizirao okrugli stol na temu „Širokopojasni pristup internetu". Moderatorica okruglog stola bila je dipl. ing. Kristina Ćosić, viši stručnjak, a sudionik okruglog stola bio je mr. sc. Josip Šajnović, viši stručnjak.
 
ZAGREB, 23. rujna 2016. – Stručnjaci Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM-a) aktivno sudjeluju u radu 24. međunarodne znanstvene konferencije o softveru, telekomunikacijama i računalnim mrežama ˝SoftCOM 2016", koja se od 22. do 24. rujna održava u Splitu. Na otvaranju konferencije, uz župana Splitsko-dalmatinske županije, rektora Splitskog sveučilišta, dekana Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje iz Splita (FESB), dekana Fakulteta elektrotehnike i računarstva iz Zagreba (FER) te predstavnika IEEE, pozdravni govor održao je i predsjednik HAKOM-a dr. sc. Dražen Lučić, koji je ujedno i član organizacijskog komiteta konferencije.
 
HAKOM je ove godine organizirao okrugli stol na temu „Širokopojasni pristup internetu". Moderatorica okruglog stola bila je dipl. ing. Kristina Ćosić, viši stručnjak, a sudionik okruglog stola bio je mr. sc. Josip Šajnović, viši stručnjak. Na okruglom stolu su bili i stručnjaci iz HAKOM-ovog konrolno-mjernog središta u Splitu. Organizator okruglog stola je mr. sc. Mario Weber, ravnatelj HAKOM-a, koji je ujedno i član tehničkog komiteta konferencije.
 
Okrugli stol organiziran je u okviru projekta "Pogled u budućnost 2020", a na kojem HAKOM surađuje s fakultetima Sveučilišta u Splitu, Zagrebu i Osijeku te mrežnim operatorima i tvrtkama iz telekomunikacijske industrije. HAKOM-ovi stručnjaci su, između ostalog, naglasili ulogu HAKOM-a kao nositelja Nacionalnog okvirnog programa za razvoj širokopojasnog pristupa internetu u područjima s nedostatnim interesom za ulaganja u elektroničku komunikacijsku infrastrukturu. Sudjelujući na znanstvenim skupovima poput SoftCOM-a, HAKOM nastavlja svoju uspješnu suradnju s predstavnicima akademske zajednice i industrije.
 
Više informacija o samoj konferenciji može se pronaći putem poveznice  http://marjan.fesb.hr/SoftCOM/2016/
 !!!xGALERIJAx!!! 
 
  • Okrugli stol: Izgradnja infrastrukture širokopojasnog pristupa gdje ne postoji komercijalni interes korištenjem Europskih strukturnih i investicijskih fondova (ESI) - HAKOM (pdf)
  • Operativni program, Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020. - Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unija (pdf)
  • Projekti širokopojasne mreže i JPP model - Agencija za investicije i konkurentnost (pdf)
  • Razvoj širokopojasne infrastrukture -  Dubrovačko-Neretvanska županija (pdf)
  • Strategija razvoja širokopjasnog pristupa u RH  - Splitsko-dalmatinska županija (pdf)

                                                                                             # # #
 
Za sve dodatne informacije molimo kontaktirajte:
 
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM)
Ulica Roberta Frangeša Mihanovića 9
10110 Zagreb
Tel. + 385 (0)1 700 70 07
Fax. + 385 (0)1 700 70 70
 
Novinarski upiti postavljaju se na službenoj web stranici HAKOM-a na adresi: http://www.hakom.hr
Za postavljanje pitanja potrebna je registracija.
 
 
O HAKOM-u:
 
HAKOM (www.hakom.hr) - Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti – osigurava pretpostavke za ravnopravno tržišno natjecanje, stabilan rast i prostor za inovacije na tržištima elektroničkih komunikacija te poštanskih i željezničkih usluga. HAKOM štiti interese korisnika i osigurava mogućnost izbora usluga po prihvatljivim cijenama, određuje održive konkurentne uvjete operatorima, davateljima poštanskih usluga i željezničkim prijevoznicima uz pravedne uvjete za povrat ulaganja te pruža podršku ekonomskom rastu, javnim uslugama i kakvoći života u RH primjenom suvremenih tehnologija. Strateški ciljevi HAKOM-a su unaprjeđenje regulacije tržišta elektroničkih komunikacija te željezničkih i poštanskih usluga, podržavanje rasta ulaganja i inovacija u tržišta, učinkovita uporaba ograničenih resursa, ubrzani rast širokopojasnih usluga, velika ponude komunikacijskih, željezničkih i poštanskih usluga, zaštita i informiranje korisnika, izgradnja učinkovitog i sveobuhvatnog informacijskog sustava, određivanje i ugradnja učinkovitih procesa te stjecanje multidisciplinarnih stručnosti i znanja u području reguliranja tržišta.