Preskočite na glavni sadržaj
HR
Vijesti

HAKOM-ovi stručnjaci na radionici u organizaciji BEREC-a i OECD-a

VIJEST

Središnja tema radionice koja se u organizaciji BEREC-a i OECD-a održava u Briselu je IP međupovezivanje.

 
ZAGREB, 21. studenog 2016. – U Briselu se u organizaciji europskog regulatornog tijela za elektroničke komunikacije BEREC-a (Body of European Regulators for Electronic Communications) i Organizacije za ekonomsku suradnju i razvoj OECD-a (Organisation for Economic Cooperation and Development) održava radionica na temu IP međupovezivanja.

Cilj održavanja radionice  je razmjena znanja u svjetlu nedavnih zbivanja na tržištu i zakonodavnih inicijativa kao što su uredba (EU) 2015/2120 Europskog parlamenta i Vijeća u dijelu koji se odnosi na mrežnu neutralnost ili odluka ˝Open Internet Order˝ američkog regulatornog tijela za elektroničke komunikacije (Federal Communications Commission - FCC). 

BEREC će u 2017., na temelju zaključaka radionice, koja okuplja stručnjake regulatornih tijela i drugih zainteresiranih čimbenika tržišta elektroničkih komunikacija, započeti s ažuriranjem postojećeg izvješća iz 2012. pod nazivom ˝An assessment of IP interconnection in the context of net neutrality˝.  Predstavnici OECD-a su na radionici prezentirali najnovije rezultate istraživanja o trendovima u IP međupovezivanju. U radu radionice sudjeluju i stručnjaci Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM-a) Tomislav Lovrić mag. ing. el. i Velimir Švedek dipl. ing. el.

                                                                                             # # # 
 
Za sve dodatne informacije molimo kontaktirajte:
 
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM)
Ulica Roberta Frangeša Mihanovića 9
10110 Zagreb
Tel. + 385 (0)1 700 70 07
Fax. + 385 (0)1 700 70 70
 
Novinarski upiti postavljaju se na službenoj web stranici HAKOM-a na adresi: http://www.hakom.hr
 
 
 
O HAKOM-u:
 
HAKOM (www.hakom.hr) - Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti – osigurava pretpostavke za ravnopravno tržišno natjecanje, stabilan rast i prostor za inovacije na tržištima elektroničkih komunikacija te poštanskih i željezničkih usluga. HAKOM štiti interese korisnika i osigurava mogućnost izbora usluga po prihvatljivim cijenama, određuje održive konkurentne uvjete operatorima, davateljima poštanskih usluga i željezničkim prijevoznicima uz pravedne uvjete za povrat ulaganja te pruža podršku ekonomskom rastu, javnim uslugama i kakvoći života u RH primjenom suvremenih tehnologija. Strateški ciljevi HAKOM-a su unaprjeđenje regulacije tržišta elektroničkih komunikacija te željezničkih i poštanskih usluga, podržavanje rasta ulaganja i inovacija u tržišta, učinkovita uporaba ograničenih resursa, ubrzani rast širokopojasnih usluga, velika ponude komunikacijskih, željezničkih i poštanskih usluga, zaštita i informiranje korisnika, izgradnja učinkovitog i sveobuhvatnog informacijskog sustava, određivanje i ugradnja učinkovitih procesa te stjecanje multidisciplinarnih stručnosti i znanja u području reguliranja tržišta.