Preskočite na glavni sadržaj
HR
Vijesti

HAKOM u suradnji s Fakultetom prometnih znanosti organizirao četvrti okrugli stol dionika tržišta poštanskih usluga

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE
 
ZAGREB, 22. veljače 2016. – Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) u suradnji s Fakultetom prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, organizirala je četvrti okrugli stol dionika tržišta poštanskih usluga u Republici Hrvatskoj, koji je održan ovog ponedjeljka u Zagrebu. Nastavkom organiziranja okruglih stolova, ovog puta i uz sudjelovanje predstavnika akademske zajednice te društva za zaštitu potrošača, HAKOM dodatno potiče dobru poslovnu praksu međusobnog interaktivnog komuniciranja dionika tržišta poštanskih usluga u RH. Posebni naglasak okruglog stola bio je na temama od zajedničkog interesa svih dionika, među kojima se ističu aktualne teme vezane uz e-trgovinu, zaštitu korisnika poštanskih usluga te prisutne trendove na tržištu poštanskih usluga.
 
Na četvrtom okruglom stolu održan je čitav niz prezentacija pa je tako o razvoju tržišta poštanskih usluga u RH u razdoblju od 1991. do 2015. govorio mr. sc. Andrej Sardelić, rukovoditelj Odjela poštanskih usluga u HAKOM-u. Doprinos kroz izlaganje na temu ˝E-trgovina i novi izazovi za davatelje poštanskih usluga˝ dao je dr. sc. Marijan Bolarić, član Vijeća HAKOM-a, a prezentaciju na temu ˝Zaštita prava korisnika poštanskih usluga u RH˝ održala je HAKOM-ova stručnjakinja za pravne poslove, Ana Šubat Perković, dipl. iur.
 
Prezentaciju na temu ˝Implementacija zaštite korisnika u skladu sa zakonskim okvirom˝ održala je dr. sc. Estera Rakić iz  HP-Hrvatske pošte d.d. (HP), dok su prezentacije iskustava u području e-trgovine održali Branka Oluić iz tvrtke E-kupi i Tomislav Vrankić iz HP-a. Strategiju razvoja tržišta poštanskih usluga RH do 2020. predstavio je prof. dr. sc. Zvonko Kavran s Fakulteta prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. 
 
Okrugli stolovi s dionicima tržišta u nadležnosti HAKOM-a daljnji su korak u unaprjeđenju regulacije tržišta, prvenstveno promicanja regulatorne predvidljivosti kroz zajednički dijalog i raspravu o temama od trenutnog interesa. 

Održane prezentacije:
  • Case study: eKupi.eu - Overseas Express (pdf)
  • Interconnect usluga - HP (pdf)
  • Organizacija zaštita korisnika poštanskih usluga u sustavu HP-a - HP (pdf)
  • Strategija razvoja tržišta poštanskih usluga u RH do 2020.g. - FPZ (pdf)
  • Internet trgovina tehnološki izazovi za davatelje poštanskih usluga - HAKOM (pdf)
  • Razvoj tržišta poštanskih usluga u RH od 1991. do 2015. - HAKOM (pdf)
  • Zaštita prava poštanskih usluga - HAKOM (pdf)
!!!xGALERIJAx!!! 
                                                                                              # # # 
 
Za sve dodatne informacije molimo kontaktirajte:
 
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM)
Ulica Roberta Frangeša Mihanovića 9
10110 Zagreb
Tel. + 385 (0)1 700 70 07
Fax. + 385 (0)1 700 70 70
 
Novinarski upiti postavljaju se na službenoj web stranici HAKOM-a na adresi: https://www.hakom.hr
 
 
 
O HAKOM-u:
 
HAKOM (www.hakom.hr) - Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti – osigurava pretpostavke za ravnopravno tržišno natjecanje, stabilan rast i prostor za inovacije na tržištima elektroničkih komunikacija te poštanskih i željezničkih usluga. HAKOM štiti interese korisnika i osigurava mogućnost izbora usluga po prihvatljivim cijenama, određuje održive konkurentne uvjete operatorima, davateljima poštanskih usluga i željezničkim prijevoznicima uz pravedne uvjete za povrat ulaganja te pruža podršku ekonomskom rastu, javnim uslugama i kakvoći života u RH primjenom suvremenih tehnologija. Strateški ciljevi HAKOM-a su unaprjeđenje regulacije tržišta elektroničkih komunikacija te željezničkih i poštanskih usluga, podržavanje rasta ulaganja i inovacija u tržišta, učinkovita uporaba ograničenih resursa, ubrzani rast širokopojasnih usluga, velika ponude komunikacijskih, željezničkih i poštanskih usluga, zaštita i informiranje korisnika, izgradnja učinkovitog i sveobuhvatnog informacijskog sustava, određivanje i ugradnja učinkovitih procesa te stjecanje multidisciplinarnih stručnosti i znanja u području reguliranja tržišta.